رشد فلفل دلمه در زیر دریا عمان

فلفل ها جهان وطنی هستند، سبزی هایی که تنوع بسیار بیشتری نسبت به کشورهای جهان دارد. یک روز می توانید یک فلفل دلمه ای نارنجی ملایم را برش دهید تا در هوموس فرو کنید.

دیگری می توانید فلفل قرمز را تفت دهید و آنها را در یک دیپ یا سس مخصوص خود مانند آجوار یا رومسکو مخلوط کنید. فلفل دلمه می تواند مقداری حرارت به ظرف اضافه کند یا حتی تبدیل به یک وعده غذایی مانند رلنوس چیلی شود. اما مراقب فلفل های کارولینا ریپر باشید.

همه این غذاها در گیاه فلفل فروتن یا مشترک هستند. از مرکز تحقیقاتی برای محصولات گیاهی و زینتی ایتالیا می گوید که این گیاه از آمریکای مرکزی و جنوبی منشا گرفته و در نهایت از اقیانوس ها در دستان بازرگانان عبور کرده است.

در مقاله ای که روز دوشنبه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد، دکتر تریپودی و همکاران اروپایی نتایج مطالعات خود در مورد ژنتیک بیش از 10000 نمونه فلفل از سراسر جهان را به اشتراک گذاشتند.

یافته‌های آن‌ها جزئیات جالبی را در مورد سفرهای جهانی گیاه نشان می‌دهد، مانند اینکه چگونه شبکه‌های تجاری یک قدرت استعماری ممکن است فلفل‌ها را در همه جا پخش کرده باشند، و اینکه چگونه برخی از گیاهان شیرین و ترد شدند در حالی که برخی دیگر لبه آتشین خود را به دست آوردند.

میلیون‌ها دانه در تعداد انگشت شماری از اتاق‌های سرد و عایق‌شده در سرتاسر جهان قرار دارند که به بانک‌های ژن گیاهی معروف هستند. این مخازن بذرها را برای استفاده پرورش دهندگان و محققان محصولات کشاورزی در انبار نگهداری می کنند و امکان دسترسی به وسیع ترین صفات ممکن را فراهم می کنند.

بادمجان وحشی که ریشه‌هایش در برابر کپک مقاومت می‌کند، گوجه‌فرنگی مقاوم که در گرمای سوزان پژمرده نمی‌شود، گندمی که سرش در باران‌های تنبیهی کنار هم می‌ماند – این گیاهان را می‌توان با انواع خوش طعم‌تر به امید تولید محصول برای آینده‌ای مبهم پرورش داد.

بانک‌های ژن با دقت از ساکنان خود مراقبت می‌کنند، به‌طور دوره‌ای بذرها را جوانه می‌زنند و دانه‌های تازه را جمع‌آوری می‌کنند تا مطمئن شوند که بیشتر مجموعه‌هایشان زنده می‌مانند. اما تعداد نسبتا کمی از محققان ابزارهای توالی یابی ژنتیکی را روی این اقیانوس از ژن ها قرار داده اند.